4/14/2012

Dan Boyarski

Dan Boyarski
wykład
the future of books
miejsce wykładu: Biblioteka Jagiellońska, ul. Oleandry 3, Kraków
data: 25.06.2012
godzina: 17.30
rejestracja: WYDARZENIA – aktualności
organizatorzy: Zamek Cieszyn, Fundacja Znaczy się

międzynarodowe warsztaty projektowania informacji
visualizing complex information on paper
and screen: from paper maps
to interactive information design
miejsce: Zamek Cieszyn, Wzgórze Zamkowe 1–3, Cieszyn
termin: 26.06 – 06.07.2012

rejestracja:
Zamek Cieszyn - International workshop
organizator: Zamek Cieszyn

Zamek Cieszyn i Fundacja Znaczy się zapraszają na wykład i warsztaty poświęcone projektowaniu kompleksowych systemów informacji wizualnej.
Wykładowca the School of Design Uniwersytetu Carnegie Mellon w Pittsburghu, profesor Dan Boyarski już po raz drugi gości w Polsce. Tym razem swój wykład i warsztaty dla międzynarodowej grupy uczestników poświęci projektowaniu złożonych systemów informacji od diagramów na papierze do kompleksowych rozwiązań dynamicznych. Zarówno wykład jak i zajęcia warsztatowe będą prowadzone w języku angielskim. W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się analizować i porządkować kompleksowe dane, tworząc struktury hierarchiczne, ze wskazaniem na połączenia między publikowanymi informacjami. Omawiane i ćwiczone praktycznie będą zarówno działania typograficzne jak i piktograficzne, służące budowie architektury wielopoziomowych komunikatów wizualnych.
W pierwszej fazie te działania będą prowadzone na papierze, w formie diagramów i schematów. Na tym etapie stosowanie narzędzi komputerowych nie jest konieczne. W drugiej części warsztatów, w oparciu o przygotowane obrazy danych, uczestnicy podejmą pracę nad tworzeniem komunikatu dynamicznego, z elementami interakcji. Nauczą się tworzyć algorytmy, ułatwiające współpracę z informatykami, lub samodzielnie wykonają publikację danych. Tu, w zależności od stopnia zaawansowania uczestnika, stosowane będą narzędzia informatyczne, w tym zarówno gotowe oprogramowanie jak i elementy samodzielnego programowania.
W wyniku ćwiczeń praktycznych powstaną prezentacje projektów, pozwalające zrozumieć i zrealizować rzeczywistą publikację rozbudowanej struktury informacyjnej, takiej jak, na przykład, kompleksowe dane dotyczące procesu lub zjawiska ze wskazaniem na połączenia między tymi danymi.

Rejestrację słuchaczy wykładu prowadzi Fundacja Znaczy się
WYDARZENIA – aktualności
rejestrację uczestników warsztatów prowadzi Zamek Cieszyn
Zamek Cieszyn - International workshop
szczegółowych informacji udzielają
Anna Kaleta <akaleta@zamekcieszyn.pl>
Ewa Satalecka ewasatalecka@ewasatalecka.a4.pl

No comments:

Post a Comment